Çatı Reklam ve Tabela Hizmetleri

Çatı Reklam ve Tabela Hizmetleri, Tabela denildiğinde genel anlamda iş yerinin giriş noktasında veya dış noktasında uygulanan bir reklam akla gelir. Bu reklam ya ön cephede ya da totem şeklinde işletme önünde bulunabilir. Bu kullanım için firmamız farklı tabela modelleri ile sizlere hizmet sunmaktadır. Ancak tabela uygulamaları büyük işletmelerde farklı bir yöntem olarak çatı kısmında da uygulanabilir. Örneğin, bir otel ya da hastane için çatı tabelası tercihi gerçekleştirilebilir. Bu tabela, normal tabela uygulamalarına göre çok daha büyük boyutlu bir sonuç ortaya çıkarır.

Çatı Reklam ve Tabela Hizmetleri

Genellikle kurumsal olarak tüm bir binayı kullanan işletmelerde bu yöntem tercih edilmektedir. Çok daha ağır ve kapsamlı bir çalışma ile bu tabela sistemi ortaya çıkarılabilir. Çünkü bu uygulamanın gerçekleştirilmesi için hem binanın çatısının hem de uygulanan tabelanın çok yüksek sağlamlığa sahip olması gerekir. Aksi takdirde büyük riskler ile karşı karşıya kalmanız mümkündür. Bu nedenle firmamız gerçekleştirilecek bu tip uygulamalar için geniş bir kadro ile hizmet verir. Bu kadro içerisinde makine mühendisi ve mimari uzman gibi noktalar yer almaktadır. Çünkü uygulama için çatı üzerinde konstrüksiyon kurulumu ve statik hesabı gibi uygulamalar gerçekleştirilir.

Kapsamlı Çalışma Gerektiren Çatı Reklam ve Tabela Hizmetleri

Ancak bu sayede uygulanan tabela tamamen sağlam ve güvenilir bir yap ortaya çıkarabilir. Bu kapsamda firmamıza gerçekleştirilen bu tip reklam başvurularında öncelikle detaylı inceleme gerçekleştirilir. Bu detaylı inceleme sırasında kullanılacak çatının zemin özellikleri, eğim özellikleri ve yükseklik hesabı yapılır. Sonrasında bu hesaplamalara göre kaldırabileceği tabela yükü belirlenir. Ayrıca iklim koşulları, rüzgar ve deprem tehlikeleri göz önünde bulundurulur. Ayrıntılara bağlı bir şekilde kullanılacak malzeme seçimi gerçekleştirilir. Sonrasında hesaplamalara uygun şekilde tabela üretimi sağlanır.

Tabela Modelleri

Çatı bölgesinde tabela uygulaması talep eden müşterilerimiz firmamıza başvurduğunda, tüm bu hesaplamalar ilk etabı oluştur. Sonrasında gereken proje ortaya koyularak, tasarım yani görsellik alanına geçiş yapılır. Genellikle bu tip tabelalarda marka ve logo gibi görseller kullanılır. Yani çoğu zaman sade ama prestijli bir görsel ortaya çıkarılır. Örneğin, bir yemek fabrikası için bu uygulama gerçekleştirilebilir. Bu tür bir işletme için genellikle özel olarak inşa edilmiş bir bina kullanılır. Bu binanın çatı kısmında hesaplamalar yapılarak tabela projesi hazırlanır.

Totem tabela

Bu projeye bağlı şekilde tabela ölçüleri belirlenir. Belirlenen ölçüler üzerinde genellikle firma ismi ve logo ile bir tasarım gerçekleştirilir. Bu tip reklam çalışmalarında firmamız genellikle kutu harf uygulamalarını tercih etmektedir. Çoğu zaman mağaza, işletme veya dükkan gibi firmaların en üst noktasında çatı reklamı uygulamaları yapılır. Tüm hesaplamalara uygun şekilde yapılan bu reklam, işletmenin varlığını ön plana daha fazla çıkarır. Ayrıntılı bir çalışma istendiğinde tabela üzerinde telefon numarası veya web adresi gibi bilgiler de bulunabilir.

Tabela örnekleri ve fiyatları

Ek olarak akılda kalıcı ve görsel kalite sağlayıcı desen ve objeler kullanılabilir. Büyük çaplı işletmeler için bu uygulama uzun vadede nitelikli bir sonuç oluşturur. Uygulama için ışıklı tabela, kutu harf tabela, vinil baskı tabela gibi malzemeler seçilebilir. Bu uygulamalarda önemli noktalardan birisi de ölçülerdir. Çünkü uygulamanın çok geniş bir alandan görünür bir yapı sağlaması talep edilmektedir. Özellikle yüksek binalarda daha kolay fark edilmesi için çok daha büyük boyutlar tercih edilebilir. Bu nedenle malzeme seçiminde de hassasiyet gösterilir.

Plastik tabela fiyatları

Daha önce bahsedildiği üzere bu tabela sistemleri uygulanırken ağır bir yük ortaya çıkmaktadır. Bu nedenle kullanılan malzemeler ve yapılan montaj çok yüksek sağlamlık oluşturmalıdır. Ölçümler, tasarım ve üretim gerçekleştirildikten sonra montaj aşamasına geçilir. Montaj gerçekleştirmek için öncelikle belirlenen alan üzerinde bir tabela iskeleti oluşturulur. Rüzgar hızı ve hava şartlarına uygun şekilde bu iskelet kurulur. Kurulan iskelet üzerinde sabitleme aparatları, kaynak ve yardımcı malzemeler ile tabela montajı gerçekleştirilir.

Kompozit tabela fiyatları

Uygulamaları gerçekleştirirken özellikle iş güvenliği firmamızın ön planda tuttuğu noktalardan birisidir. Yani profesyonel bir ekip ile çalışma yapılarak, en iyi sonucun ortaya çıkarılması ve sağlamlığın elde edilmesi planlanır. Elbette uygulama sonucunda nihai amaç görünürlük, okunabilirlik ve estetik sonuç elde edilmesidir. Bu tabela insanlarda işletmenin ne kadar güvenilir olduğuna yönelik bir sonuç oluşturacaktır. Ayrıca işletme için daha nitelikli kurumsal bir görüntü ortaya çıkacaktır. Bu tip uygulamalar da tercih edilen sistemlerden birisi de neon tabela sistemleridir.

Işıklı tabela örnekleri

Yapılması gereken işlem oluşturulan bu tabelaya elektrik bağlantısının ulaştırılmasıdır. Bu sayede uygulama içerisinde neon ışıklandırma gerçekleştirilebilir. Bu tip reklam sistemlerinde genellikle dıştan aydınlatma kullanılır. Pleksiglas kutu harf gibi ayrıntılar bulunduğu için dış aydınlatma daha sağlıklı bir sonuç ortaya çıkarır. Eğer uygulamalarda vinil baskı malzeme kullanılırsa, istenilen uzun ömürlü sonuç elde edilemez. Ayrıca bu uygulama ile neon ışıklandırma yerine floresan gibi bir sistem tercih edilmelidir.

Tabela fiyat hesaplama

Çatılarda uygulanan reklam tabelalarına benzer bir şekilde büyük boyutlu reklam alanlarından birisi de totem sistemleridir. Totem kelime anlamıyla büyük boyutlu ve yüksek bir yapı ifade eder. Bu nedenle totem tabela çatı uygulamalarından çok açık alanda tercih edilir. Genellikle büyük boyutlu işletmelerin dış kısımlarında totem uygulamaları görülebilir. Totem uygulamaları bazen bir boru ve kasetlerin birleşimi ile oluşabilir. Bazen bir sütun üzerinde kullanılan büyük boyutlu bir reklam alanı yer alabilir. Tıpkı çatılarda uygulanan reklam gibi daha geniş boyutlu bir görsellik sağlar.

Tabela çeşitleri nelerdir

Çok uzak noktalardan dahi işletmenin net bir şekilde fark edilmesine yardımcı olur. Bu nedenle çatı uygulamaları ve totem uygulamaları geniş kapsamlı reklam çalışmaları için tercih edilir. Totem uygulamalarında da genellikle pleksiglas malzeme gibi tercihler gerçekleştirilir. Ayrıca alüminyum veya vinil baskı uygulanabilir. Sadece işletme alanlarında değil yol kenarlarında, işlek caddelerde ve açık alanlarda kullanılabilir. Tasarım için birçok farklı yönteminin kullanılması mümkündür. Ancak genellikle sütun üzerinde reklam tabelası yer alır.

Pleksi tabela örnekleri

Reklam tabelası bir küre, prizma, iki yönlü kare, üçgen veya silindir gibi bir yapı gösterebilir. Geometrik yapı tamamen müşterilerimizin tercihlerine bağlıdır. Önemli olan nokta yapılacak uygulama için tasarımda hemfikir olunmasıdır. Bu sayede uygulama çok daha sağlıklı bir sonuç ortaya çıkaracaktır. Totem uygulamalarında renk, ışıklandırma ve boyut değişim gösterebilir. Temel olarak amaç reklamın ulaştığı alanı geniş tutabilmektir. Bu kapsamda istenilen uygulamanın boyutlarına ve türüne göre totem tabela fiyatları değişim gösterebilir. Bu konuda firmamıza başvurarak, daha net bir bilgi talep edebilirsiniz.