İnşaat Tabela Hizmetleri

İnşaat Tabela Hizmetleri, İnşaat çalışmalarının yapılabilmesi için öncelikle arsa etrafında çerçeve oluşturacak bir şekilde şantiye alanı sağlanır. Bu alan etrafında genellikle alüminyum gibi bir malzeme ile paneller kullanılarak ayırma işlemi sağlanır. Bu sayede şantiye alanının sınırları bir çeşit duvar ile kapatılmış olur. Bu uygulamalar sırasında sac veya alüminyum levha üzerinde cephe giydirme gibi bir işlem gerçekleştirilebilir. Yine şantiye ve inşaat alanları içinde tabela modelleri ile hizmet alınarak reklam gerçekleştirilebilir. Firmamız klasik olarak firma tabelası dışında inşaat tabela hizmetleri ile bu uygulamaları gerçekleştirmektedir.

İnşaat Tabela Hizmetleri

İnşaat tabelası, diğer tabela sistemlerine göre farklı bir ölçü ve yapı gösterir. Bu uygulamalarda genellikle alüminyum kompozit malzeme kullanımı tercih edilmektedir. Çünkü alüminyum malzeme hem görsel açıdan hem de sağlamlık açısından avantajlı bir yapı oluşturur. Bu tabela sistemlerinde genellikle inşaat ile ilgili temel bilgilerin paylaşılması gereklidir. Çünkü yapılacak uygulamalarda firmamız inşaat tabelası yönetmeliği kapsamında hizmet vermektedir. Yönetmelik gereği bu tabelanın herkes tarafından rahatlıkla görülebilecek bir yerde montaj edilmesi gereklidir. Ayrıca yine yönetmeliğe bağlı olarak bu tabelanın minimum boyutları belirlenmiştir. Yasal bir zorunluluk oluşturan bu tabela üzerinde bazı mutlak bilgiler yer almalıdır.

Her Şantiye İçin Gerekli İnşaat Tabela Hizmetleri

Bu bilgiler arasında mimar, elektrik-tesisat mühendisleri, yapı denetim şirketi, müteahhit, inşaat ruhsat numarası, inşaat bütçesi gibi noktalar bulunur. Bu gibi birçok bilgi imar yönetmeliği kapsamında belirlenmiştir. Eğer yerel yönetimler tarafından yapı alanlarında bu tabelanın bulunmadığı tespit edilirse, tespit tutanağı düzenlenerek tebligat uygulanır. Bu nedenle inşaat çalışmalarına başlandıktan sonra ruhsat tabelası olarak adlandırılabilecek bu uygulama 3 gün içerisinde yerine asılmalıdır. Uyarılara rağmen uygulama gerçekleştirilmediğinde para cezası ile karşılaşılabilir.

Tabela Modelleri

Yasal bir zorunluluk olarak her şantiye alanında ve inşaat alanında bulunması gereken bu tabelada belirli ölçüler ile hizmet verilir. Bu ölçüler yine inşaat tabelası ölçüleri olarak yönetmelik kapsamında belirlenmiştir. Yönetmeliklere göre bu tabelanın ölçüleri için en az 0.5/0.75 m gibi 1 boyut kullanılmalıdır. Ancak istenilen takdirde bu boyutun üzerinde uygulamalar gerçekleştirilmesi mümkündür. Aslında uygulanan bu tabela sadece yönetmelik kapsamında değil reklam çalışmaları içerisinde de önemli bir yere sahiptir. Özellikle prestijli ve sağlam bir tabela, inşaat şirketi için reklam sağlayabilir.

İnşaat tabelası örnekleri

Tabela üretiminde birçok farklı malzemeden faydalanmak mümkündür. Bu kapsamda üretim amacıyla metal malzeme, vinil malzeme ve plastik zemin ile tabela üretimi yapılabilir. İstenilen ölçü ve ebatlarda hazırlanan tabela belirtilen şekilde en doğru noktaya montaj edilir. Tabela üzerinde taban materyaline bağlı bir şekilde dijital baskı veya folyo kesim ile baskı oluşturulabilir. Bu kapsamda tercihler müşterilerimizin isteklerine bağlı olarak şekillenir. İstenilen konumda tabelalar üzerinde ışık tertibatı ve ayak düzeneği gibi ek hizmetler sağlanabilir.

İnşaat tabelası ölçüleri

Klasik olarak alüminyum kompozit üzerinde dijital baskı ile uygulama talep edilmektedir. Ancak alternatif ürünler için firmamızdan inşaat tabelası örnekleri talep edilebilir. Bu örnekler arasından farklı seçimler gerçekleştirilerek, hizmet talep etmeniz mümkündür. Özellikle ayırdığınız bütçe ve istediğiniz görsel kaliteye göre seçimler gerçekleştirebilirsiniz. Temel olarak bilgi verme amaçlı kullanılan bu tabelalar reklam hedefi de ortaya koyduğu için kaliteli tercihler yapmak doğru olacaktır.

Işıklı tabela örnekleri

İster tek katlı bir yapı ister bir iş merkezi isterseniz toplu konut yani site inşaatı yapımında bu tabela bir mecburiyet oluşturmaktadır. Özellikle ticari amaçlı olarak yapılan inşaatlarda yani site gibi konut inşaatlarında tabela ayrı bir önem arz eder. Bu gibi alanlarda kullanılan inşaat tabelası hem reklam amaçlı hem bilgilendirme amaçlı bir yapı sergiler. Bu nedenle daha kapsamlı ve gösterişli bir tabela tercih edilebilir. Bu konuda firmamız üzerinden farklı örnekler talep edebilirsiniz. Hatta portföyümüzde yer alan site tabela örnekleri sayesinde verdiğimiz hizmetleri inceleyebilirsiniz.

Tabela örnekleri ve fiyatları

Bu inceleme sayesinde nasıl bir sistem istediğinizi ve uygulamaların şeklini rahatça tasavvur edebilirsiniz. Her noktadan rahat bir şekilde görülebilecek, kolayca okunacak ve düzen konusunda avantaj oluşturacak tabelalar tercih edilebilir. Belirtildiği üzere farklı malzemeler tercih edildikten sonra ışıklandırma ve renklendirme yapılabilir. Bu tabelalar özellikle dış mekan tabelası olduğu için imalat konusunda da firmamız sağlamlığa özen göstermektedir. Zira sağlam bir sistem elde edilmesi sayesinde marka güvenilirliği açısından avantaj elde edilebilir. Özellikle iş merkezi veya site inşaatlarında firma için önemli bir sonuç sağlayacaktır. Hatta uzun süreli imar çalışmalarında dayanıklı bir yapı sağlayan tabelalar önemli olacaktır.

Plastik tabela fiyatları

Bu kapsamda seçilen malzemenin hava şartlarına ve yıllara dayanıklı olması gerekir. Tercih edilen aydınlatma sisteminin profesyonel bir şekilde yapılması gerekir. En önemli noktalardan biri olarak montaj işleminin çok sağlam bir yapı ortaya çıkarması önemlidir. Bu tip alanlarda kullanılan tabelalarda fiyat ayrıntıları da değişim gösterir. Bu kapsamda tabela fiyatları üzerinden malzeme ve boyutlarına göre değişen rakamlar ortaya çıkabilir. Bu konuda alacağınız hizmetlerde tabela art Maltepe avantajlarından faydalanarak çok kaliteli sonuçlar elde etmeniz mümkün olacaktır.

Kompozit tabela fiyatları

Yaygın olarak uygulanan bu tabela sistemleri tıpkı dükkan tabela modelleri gibi farklı çalışmalar ortaya koyma imkanı sağlamaktadır. Çünkü inşaat tabelalarında da diğer tabelalarda olduğu gibi estetik uygulamalar gerçekleştirilebilir. Örneğin, seçilen malzeme sayesinde değişim elde edilebilir. Çünkü yönetmelik gereği bu tabelalarda boyut, konum ve bilgi içerikleri dışında diğer noktalar serbest bırakılmıştır. Yani uygulanacak tabela modeli için ahşap, vinil veya pleksiglas malzeme tercih edilebilir. Tabela üzerinde firma ismi ve site görselleri için kabartma veya kutu harf kullanılabilir. Bu tip estetik uygulamalar dışında neon aydınlatma, led aydınlatma veya folyo kesim kaplama sağlanabilir.

Pleksi tabela örnekleri

Önemli olan nokta, müşterilerimizin firmamızdan istediği boyut ve renk alternatifleri ile tasarım yapılabilmesidir. Çünkü inşaat tabela ürünleri de diğer sistemlerde olduğu gibi grafik tasarım hizmetleri gerektirir. Tasarlanan tabelalar son halini aldıktan sonra üretim ve uygulama kısmına geçilir. Tabela üzerinde yönetmelik gereği talep edilen bilgilerin bulunduğu kısım dışında, reklam çalışması ve kurumsal tanıtım yapılabilir.

Tabela fiyat hesaplama

Bu nedenle çalışmalar çok geniş bir alana yayıldığı için farklı talepler en uygun şekilde karşılanabilir. Bu kapsamda almak istediğiniz hizmete uygun bir şekilde taleplerinizi firmamıza belirtirseniz, fiyat belirlemeleri yapılabilir. Ancak isterseniz en düşük fiyat ile en kaliteli hizmet alma talebinde bulunabilirsiniz. Bu durumda ise en ucuz tabela fiyatları üzerinden size hizmet verilmesi gibi bir avantaj bulunmaktadır. Çünkü firmamız sektörde en uygun fiyatlarla en kaliteli hizmetleri sunan işletmedir.