Kapı Yönlendirme Hizmetleri

Kapı Yönlendirme Hizmetleri, Bir kurum içerisinde düzenli bir yapı elde etmek için doğru bir sistem sağlanması gerekir. Bu sistemin oturmuş bir hale gelmesi için her noktanın net bir şekilde ifade edilmesi ve belirlenmesi önemlidir. Bu sayede hem kurum içi çalışanlar hem de kurumu ziyaret eden kişiler aradıkları noktayı çok kolay bir şekilde bulabilirler. Bunu tıpkı dış mekanda kullandığınız tabela modelleri ile oluşturduğunuz yönlendirme gibi düşünebilirsiniz. İşletmenin dışında bulunan tabela, insanların şehir içerisinde kurumu bulmasını sağlayacaktır.

Kapı Yönlendirme Hizmetleri

Benzer şekilde kurum içerisinde de istenilen noktayı bulabilmek için kapı yönlendirme hizmetleri ile sizlere faydalar sağlıyoruz. Bu hizmet katlar arası geçişlerde veya kat içinde noktaların belirgin hale gelmesini sağlamaktadır. Örneğin, bir hastane içerisinde hangi polikliniğin nerede olduğunu bulmak için bu tabelalar kullanılabilir. Aslında büyük bir alana sahip işletmelerde açık alanlarda da yönlendirme kullanılabilir. Örneğin, bir fakülte içerisinde kantin, otopark ve dersliklerin nerede olduğu bu tabelalar ile belirlenebilir. Bu ürünler klasik olarak bilinen tabelalar yerine daha küçük boyutlu ve pratik bir üretim yöntemine sahiptir.

Kurumsal Düzen İçin Kapı Yönlendirme Hizmetleri

Bu nedenle okul, hastane, üniversite, banka, otel veya fabrika gibi her noktada kullanılabilir. Hatta alışveriş merkezleri, devlet binaları ve büyük şirketlerde de bu tabelalar kullanılır. Bu tip bir hizmet almak için firmamıza başvurarak, kapı isimlik örnekleri konusunda numune görseller talep edebilirsiniz. Örnek görseller sayesinde yapılacak çalışma için fikir sahibi olabilir, benzer veya farklı bir talepte bulunabilirsiniz. Bu sayede kurumsal olarak kullanacağınız bu yönlendirme tabelalarında isterseniz karakteristik isterseniz klasik bir sonuç elde edebilirsiniz.

Tabela Modelleri

Kapı yönlendirme hizmetleri temel olarak küçük boyutlu, modüler ve pratik bir kullanım sağlar. Birçok üretim yöntemi bulunmak ile birlikte genellikle alüminyum kompozit üzerinde kutu harf kullanımı görülebilir. Ahşap tabelalar üzerinde harf oyma ya da gravür kabartma bulunabilir. Kompozit üzerinde folyo kesim ile baskı gerçekleştirilebilir. Pleksiglas malzeme ile kutu harf kullanımı sağlanabilir. Bu gibi tasarım örnekleri çok geniş bir alana yayılmak ile birlikte genellikle bombeli yönlendirme levhaları çok sık kullanılmaktadır. Bombeli levhalar, ahşap üzerinde yazının daha rahat okunmasını sağlamaktadır.

Kapı yönlendirme levhaları fiyatları

Sade bir tasarım ile bu levhalar kasetlerin birleşimi ile katlı olarak tasarlanabilir. Yani örneğin kurum içerisindeki bir kata görünür bir şekilde merdiven ve asansör çıkışında bu levha asılabilir. Levha içerisinde istenilen sayıda kaset birleşimi sağlanabilir. En üst noktada kat ismi ve altında sırasıyla katta bulunan alanlar sıralanabilir. Örneğin, yönetim ofisi veya muhasebenin nerede olduğu kaset içerisine yazılır. Yazılan yönetim ofisi yazısının yanına bir yönlendirme işareti yani ok koyularak sonuç elde edilir. Bu tasarım klasik olarak günümüzde birçok kurum tarafından tercih edilen ve uygulanan bir tasarımdır.

Bombeli yönlendirme

Ancak bu işlemlerde kapı isimlikleri de ayrı bir çalışma gerektirir. Yani kat içerisinde dağıtımı sağlayan bu tabelalar dışında her kapı üzerinde de bir tabela bulunabilir. Örneğin, makam kapı isimlikleri kullanılabilir. Müdür, yönetici, teknisyen, muhasebeci veya sorumlu kişilerin isimlerinin bulunduğu tabelalar oluşturulabilir. Bu ürünler tek kaset halinde ve yine bombeli olarak hazırlanabilir. Alüminyum kompozit, ahşap veya pleksiglas kullanımı tercih edilebilir. Hatta cam isimlikler tercih edilebilir. Uygulama her odanın kapı girişinde üst pervaz veya sağ duvar kısmına gerçekleştirilir.

Modüler kapı isimliği

Kapı isimlikleri kurum içerisinde kimin hangi göreve sahip olduğunu ve o görevde kimin bulunduğunu anlamak için yardımcı olur. Örneğin, bir hastane kurumu içerisinde başhekim, kurul ve heyet başkanları gibi kişiler için kapı isimlikleri kullanılabilir. Bu noktada firmamız özellikle hastane kapı isimlikleri için farklı bir çalışma sergilemektedir. Bu çalışmalarda kurumsal isteklerinize bağlı şekilde daha farklı sonuçlar elde edilmesi mümkündür. Örneğin, cam ile tasarlanmış kapı isimlikleri tercih edilebilir. Bu tercihinizde uygulamanın sol tarafından ayrılan bir kısma hastane logosu yerleştirilebilir.

Bombeli kapı isimliği

Sağ tarafta kalan kısma makam sahibinin ismi ve sahip olduğu görev yazısı yerleştirilir. Kapı pervazı veyahut duvara vida veya yapıştırıcı ile bu ürün montaj edilebilir. Hastane gibi kurumlarda makam ve mevkiler sürekli değişim gösterebilir. Bu nedenle isimlikler sabit olmak yerine dış çerçeve sabit olabilir. Yani bu tip uygulamalarda gravür oyma veya kutu harf yerine boş çerçeve isimlikler seçilebilir. Bu tip bir ürün içerisinde pleksiglas baskı veya folyo kesim ile isim değişiklikleri istenen her zaman sağlanabilir.

Kapı numarası plakası

Örneğin, hastanede başhekim değişim gösterdiğinde, isimlik içerisinde kolaylıkla değişim gerçekleştirilebilir. Bu noktada kullanılan ürünler genellikle modüler kapı isimliği olarak adlandırılır. Adından da anlaşılacağı gibi modüler bir yapıya sahip olduğu için değişim ile kullanım sağlanabilir. Aynı sistem hastanelerde olduğu gibi okullarda ve şirketlerde ya da kamu kurumlarında da ihtiyaç duyulan bir sistemdir.

Makam kapı isimlikleri

Kurumsal noktalarda isimlik kadar odanın sahip olduğu özellikler de önemlidir. Örneğin, kat içerisinde bulunan odalar arasında makam odası olmayan noktalar bulunabilir. Yani ağ işletme odası, muhasebe odası, depo veya teknik birim gibi noktalar bulunabilir. Sürekli bir şekilde personelin bulunmadığı lavabo ve mutfak gibi noktalar yer alabilir. Genel yönlendirme levhalarında bu noktalar için de yönlendirme sağlanır. Sonrasında odanın giriş kısmında da kapı levhasıkullanılarak, odanın özelliği belirtilir. Bu sistem birçok kurumda görebildiğiniz üzere WC tabelası, depo tabelası veya EXIT tabelası gibi örnekler gösterir.

Kapı levhası

Bu tabelalar daha pratik, sade ve küçük boyutlar ile hazırlanır. Ancak rahat bir şekilde okunabilmesi ve herkesin net bir şekilde görebilmesi sağlanır. Tüm bu yönlendirme levhaları ve isimlikler ile birlikte kapı numaraları da ayrı bir çalışma gerektirir. Çünkü genellikle kurumsal şirketler ve kamu kurumlarında her odanın bir numarası bulunur. Bu numara sayesinde demirbaş çalışmaları, santral bağlantısı gibi birçok sistem gerçekleştirilir. Bu nedenle oda kapısı üzerinde kapı numara plakası yer alır.

Kapı üstü numara

Bu plaka, küçük boyutlu ve üzerinde kutu harf ya da döküm harfler ile kapı numarası yapıştırılacak bir üründür. Bu ürün tek bir defa yaptırıldığında uzun yıllar aynı yapı ile ve sabit olarak kullanılır. Benzer şekilde bu ürün kapı üstü numara formu ile de kullanılabilir. Kapı üstüne yapıştırma veya çakma yöntemi ile kullanılan bu numaralar ise alt kısmında plaka bulundurmaz. Yani direkt olarak kapı gövdesine sadece rakamlar montaj edilir. İki sistem arasında sadece görsel olarak farklılıklar bulunmaktadır.