Kayan Yazı Tabela Hizmetleri

Kayan Yazı Tabela Hizmetleri, İşletme ve firmalar genellikle tabela konusunda klasik tabela tasarımlarını tercih ederler. Klasik tasarımlar arasında alüminyum kompozit, pleksiglas veya kutu harf gibi tabela sistemleri bulunur. Keza bu konuda firmamız çok geniş bir tabela modelleri seçeneği sunmaktadır. Bu sayede tabela kullanımı için istenilen tercihler ile uygulama yapılması mümkündür. Ancak klasik olarak uygulanan tabela dışında da farklı bir görsellik sağlamak için ek bir tabela tercih edilebilir. Bu uygulama konusunda da kayan yazı tabela hizmetleri en doğru seçeneklerden birini oluşturmaktadır.

Kayan Yazı Tabela Hizmetleri

Bu sistem bir LED ekran veya dijital ekran üzerinde sürekli şekilde döngü sağlayan bir yazı ile elde edilir. Bu yazı dijital bir ifadeye sahip olarak tüm karakterleri içeren bir özelliğe sahiptir. Genellikle bu sistemler LED tabela olarak adlandırılır. LED tabela, ışıklandırılmış bir görsel ekran üzerinde harflerin ve görsellerin kullanılması sayesinde elde edilir. Bu noktada led tabela yapımı konusunda da firmamız etkin bir hizmet sağlamaktadır. Bu tabelanın üretilmesi için öncelikle belirli bir boyut ile ekran hazırlığı gerçekleştirilir.

Dikkat Çekici Bir Tasarım Kayan Yazı Tabela Hizmetleri

Bu ekran normal LED ekran olarak adlandırılan, TV ve projeksiyonlara göre değişik bir yapı gösterir. Pikseller halinde ayrılmış bir ekran elde edilir ve bu ekrandaki her piksel karakterleri oluşturmak için kullanılır. Günümüzde birçok işletme tarafından bu uygulamalar tercih edilir ve kolaylıkla şehirlerde görülmesi mümkündür. Örnek olarak kırtasiye işletmeleri, restoranlar, mağazalar veya kurumsal işletmeler bu tabelaları kullanmayı tercih etmektedir. Çünkü ışık ve renk açısından hareketli yapısı daha iyi bir görsellik ve dikkat çekici bir tasarım oluşturmaktadır.

Tabela Modelleri

Her işletmenin sahip olduğu önce cephe veya dış alanda kullanılabilecek kısma bağlı şekilde LED tabela seçimi yapması gerekir. Yani bir mağazanın vitrin cephesinde veya dış kısmında askı yoluyla bu tabela kullanılabilir. Kullanım için seçilen bu alanda sahip olunan boyutlar tabela üretimi için önemlidir. Bu noktada en sık kullanılan tercihlerden birisi 128×32 led tabela sistemleri olmaktadır. Standart olarak tercih edilen bu sistem, birçok işletme için kullanılabilir. Son yıllarda popüler olarak tercih edilen bu sistem, maliyet açısından da günümüzde artık daha düşük bir rakam ortaya çıkarmaktadır.

128×32 led tabela

Üstelik çok daha kaliteli uygulamalar yapılması mümkün olmuştur. Tabela içerisinde genel olarak kayan yazı tercihi yapılsa da logo veya farklı görsel imajlar kullanılabilir. Görsel ve grafik kullanımı biraz daha fazla maliyet ortaya çıkarsa da daha etkili bir sonuç da ortaya çıkarmaktadır. Genellikle soldan sağa ya da sağdan sola doğru akan yazılar kullanımı görülmektedir. Yukarıdan aşağı veya dağılan yazı türleri gibi uygulamalar da yapılabilir. Ayrıca farklı geçiş efektleri kullanımı mümkündür.

Kayan yazı led tabela yapımı

Bu avantajların teker teker belirlenmesi için kayan yazı tabela programı kullanımı gereklidir. Bu program tabelanın bağlı olduğu bir bilgisayar sistemi içerisinde kurulu olarak kullanılır. Büyük boyutlu tabela sistemlerinde iç yazılım sayesinde de bu program entegre edilebilir. Bu sayede istenilen yazı bir USB bellek sayesinde tabelaya bağlanarak sonuç elde edilebilir. Bu noktada değişen kullanımlar genellikle uygulama maliyeti ve tercihlere bağlıdır.

Led tabela boyut hesaplama

Kayan yazı tabela sistemlerinin elde edilebilmesi için öncelikle bazı malzemeler kullanılır. Bu malzemeler led tabela malzemeleri olarak adlandırılır. Sistem elektronik bir sistem olduğu için p10 led panel sistemleri adı verilen bir malzeme kullanımı gereklidir. Işıklandırma gerçekleştirmek için elektrik bağlantısı gerekir. Tabela montajı için de askı sistemi kullanılması gereklidir. Bu gibi malzemelerin tümü firmamız tarafından temin edilerek, üretim ve uygulama gerçekleştirilmektedir. Firmanızın gerçekleştirdiği uygulamalarda sağlamlık, görsel kalite ve müşteri memnuniyeti en önemli noktalardır.

Kayan yazı tabela programı

Bu nedenle kullandığımız malzemelerin kalitesi ve profesyonel kadromuzla sunduğumuz hizmetler avantaj oluşturmaktadır. Bu kapsamda reklam ve pazarlama sektöründe çok iyi bir tanıtım alanı oluşturan kayan yazı tabela sistemleri uygulanmaktadır. Genellikle iç mekanlarda kullanım sayesinde koruma ve müdahale çok daha kolay olan bu sistemler dış mekanlarda da tercih edilebilir. İç mekanda kullanılması koşulunda her mevsim hava koşullarına ve mevsim şartlarına uyum sağlayan bir kullanım elde edilir. Temel olarak bu uygulamalarda en büyük avantajlardan birisi yazıların değiştirilebilmesi ve farklı reklamların yapılabilmesidir.

Kompozit tabela fiyatları

Yani mağaza için kullanılan bir tabela örnek verilirse, her kampanya için farklı bir yazı tercih edilebilir. Bu noktada seçilen tabelanın boyutları ve özelliğine göre kayan yazı fiyatları değişim gösterebilir. Teknik bilgiye sahip bir personel bulunması konumunda yazı değişimi firma tarafından yapılabilir. Ancak firmamız belirli bir süre güncelleme için hizmet vermek ile birlikte sonrasında yazı değişimlerinde ekstra hizmetler sunmaktadır. Bu sayede her kampanya döneminde veya her mevsim yeni bir yazı uygulaması talep edilebilir. Bu durumda sabit kalan tabela içerisinde dijital yazı ve görsel değişimi sağlanarak kullanıma devam edilebilir.

Pixel led tabela fiyatları

Kayan yazı tabela sistemleri denildiğinde akla gelen ilk sistem LED tabela olmaktadır. Ancak günümüzde halen kullanımı devam eden ve farklı bir görsellik sağlayan neon tabela örnekleri de halen uygulanmaktadır. Neon ışıklandırma, led ışıklandırmaya göre daha iyi bir görsel ve daha canlı bir renklilik sağlar. Ancak bu uygulama led ışıklandırmaya göre maliyet açısından daha yüksek sonuç oluşturur. Üstelik elektrik sarfiyatı biraz daha yüksek noktada bulunmaktadır. Ancak özellikle iç mekanlarda logo ve görsel ışıklandırma için çok sık tercih edilmektedir.

Kayan yazı çift taraflı

Ekran ve yazı kullanımı çok daha karakteristik özellikler gösterebilir. Yani görsel olarak daha avantajlı sonuçlar elde edilmesi mümkündür. Ancak günümüzde en çok tercih edilen sistemler arasında led ışıklandırma kullanılması bulunmaktadır. Led sistemler maliyet açısından avantaj oluşturan ve daha kolay kullanım sağlayan sistemlerdir. Ayrıca istenilen her dönem değişiklik yapılması daha pratik olmaktadır. Bu kullanımlarda en önemli ayrıntılardan biri led tabela boyut hesaplama işlemidir. Çünkü kullanılan tabela boyutuna göre yazı boyutları ve kullanılabilecek karakter sayısı gibi noktalarda değişim ortaya çıkar.

Tabela fiyat hesaplama

Küçük bir tabelada da istenilen sayıda karakter ve kelime kullanılabilir. Ancak okumak ve farkındalık oluşturmak zor olacaktır. Bu nedenle olabildiğince büyük tabela seçimleri yapılmaktadır. Bu bağlamda seçilen sistemin boyutlarına ve özelliklerine göre led tabela fiyat hesaplama işlemi gerçekleştirilir. Yani boyut ve fiyat arasında doğru orantılı bir ilişki ortaya çıkmaktadır. Bu nedenle firmamız ile görüşerek istediğiniz hizmeti net bir şekilde belirtebilir ve fiyat hesaplama talebinde bulunabilirsiniz.