Kompozit Tabela Hizmetleri

Kompozit Tabela Hizmetleri, Birçok işletme tabela uygulamalarında sağlamlık ve uzun ömürlü kullanımı ön planda tutmaktadır. Bu nedenle tabela üretimi için firmamız sağlamlık konusunda malzeme seçimine çok yüksek özen gösterir. Bu kapsamda sağlamlık açısından seçilebilecek en iyi malzemelerden birisi kompozit tabela malzemesidir. Kompozit malzeme, tabela modelleri içerisinde en çok seçilen ve takdir gören ürünlerden birini oluşturmaktadır. Kompozit malzeme adı verilen sistem, genellikle metalik yani alüminyum gibi ürünlerin kullanılmasına bağlıdır.

Kompozit Tabela Hizmetleri

Çok sık şekilde kompozit tabelalar için alüminyum tercih edilir. Bu kapsamda öncelikle kompozit tabela nedir sorusunun cevaplanması gerekir. Kompozit tabela, yüksek teknoloji sayesinde üretilmesi ile birlikte modern bir görüntüye sahip olarak pratik kullanım sağlayan bir üründür. Bu ürün genellikle yapı elemanı olarak da birçok noktada tercih edilmektedir. Bu kapsamda tabela uygulamaları için iç veya dış yüzeylerde kullanım tercih edilebilir. Özellikle alüminyum kompozit yapılarda modern bir görüntü sağlamak için kullanılmaktadır.

Yüksek Sağlamlık İçin Kompozit Tabela Hizmetleri

Son yıllarda firmamız tarafından tabela kullanımı için tercih edilen bu malzeme, uzun süre dayanıklı olması ile kalite sağlamaktadır. Paneller halinde yapılan üretimde alüminyum malzeme kullanılır ve tabakaların birleştirilmesi ile tabela üretimi yapılır. Aslında kullanılan malzeme Alü-kobant ismini almaktadır. Sağladığı bu yapı ile birlikte ister küçük boyutlu ister büyük boyutlu tüm tabelalarda tercih edilebilir. Hatta bu malzeme çoğu zaman kompozit giydirme için cephe kaplama işlemlerinde dahi tercih edilmektedir. Bu sayede üzerinde istenilen giydirme ve uygulamaların yapılması kolaylıkla sağlanabilir. Temeli alüminyum kompozit ile oluşturulan bir tabela üzerinde folyo kesim giydirme gerçekleştirilebilir.

Baskı tabela fiyatları

Malzemenin kalitesi ve tercih edilme sıralaması sonrasında kompozit tabela yapımı konusuna geçilebilir. Mağaza, dükkan, işletme veya kurum tabelaları yapılması için bu malzeme ile işlem gerçekleştirilebilir. Kompozit malzeme kullanmak için öncelikle dış kısımda bir tabela kasası üretilir. Sonrasında istenilen boyutlarda kompozit malzeme kesimi gerçekleştirilerek, bu kasa içerisine yerleştirilir. Sonuç olarak kasa içerisindeki kompozit eksiksiz ve estetik bir görüntü oluşturur. Uygulamadaki temel nokta, kompozit malzeme üzerinde görsel tasarım sağlanmasıdır.

Kompozit Tabela Fiyatları ve Örnek Modelleri

Görsel tasarım için malzeme üzerinde pleksiglas malzeme ile oyma işlemi gerçekleştirilebilir. Strafor malzeme ile kutu harf kullanımı tercih edilebilir. Folyo kesim sayesinde kaplama işlemi yapılabilir. CNC kesim makineleri sayesinde gravür oyma veya kabartma gerçekleştirilebilir. Bu gibi tercihlerin her biri tabela için ayırdığınız bütçeye ve istediğiniz estetik görüntüye bağlı tutulmaktadır.

Kompozit tabela yapımı

Oldukça düzgün ve işlemesi kolay bir yüzey sağlarken, estetik sonuçlar ortaya koyar. Pratik bir işleme ile birlikte ortaya çıkan sonuç, renk açısından ve kullanım ömrü açısından avantaj sağlar. Yapım aşamasındaki bir sonraki nokta, tabela içerisinde ışıklandırma tercih edilip edilmediğidir. Işıklandırma, tabelalar içerisinde en çok talep edilen işlemlerden birisidir.

Kompozit Oyma Tabela ve Fiyatları

Bu nedenle ışıklı tabela firmanızın en çok sunduğu sistemler arasında yer alır. Kasa içerisinde veya kasa dışında uygulanacak bir ışıklandırma için farklı sistemler tercih edilebilir. Yani klasik olarak florasan aydınlatma, parlak ve canlı renk için neon aydınlatma tercih edilebilir. Ancak günümüzde bu tip sistemlerde en çok tercih edilen ışıklandırma, LED aydınlatma olarak görülmektedir. Çünkü LED aydınlatma hem daha pratik bir kullanım sağlar hem de maliyet açısından avantaj oluşturur.

Kompozit oyma tabela nedir?

Kompozit malzeme sayesinde tabela üretimi gerçekleştirirken özellikle sade ama estetik bir görüntü ortaya çıkması tercih sebebi sağlamaktadır. Çünkü özellikle kompozit malzeme ile tabela üretiminde kompozit oyma tabela çok sık tercih edilmektedir. Oyma tabela, kompozit malzemenin özel bir teknolojik makine ile işlenmesi sayesinde elde edilir. Yani kompozit malzeme üzerinde farklı bir tek malzeme kullanılmadan CNC makineleri ile oyma işlemi gerçekleştirilir. Oyma işleri sayesinde örneğin marka ismi ve logo kompozit üzerinde oyularak sonuç elde edilir. Oyulan bu bölgelerde oluşan boşluk içerisine istenilen takdirde pleksiglas veya cam malzeme montaj edilebilir. Genellikle siyah renk kompozit veya beyaz renk kompozit üzerinde oyma işlemleri sağlanır.

Kompozit Cephe Kaplama

Oyma ile elde edilen boşluklar içerisine yerleştirilen malzemenin arka kısmında ışıklandırma sağlanır. Bu sayede sadece tabela içerisinde oyma işlemi yapılmış bölgelerden ışıklandırma ortaya çıkar. Sonuç olarak daha estetik ve net bir görüntü elde edilir. Bu sistem tabela çeşitleri içerisinde en çok seçilen sistemlerden birisi olmaktadır. Sistem sayesinde yapılan işlem için grafik olarak çok geniş bir çalışma alanı bulunur.

Kompozit reklam tabelası

Çünkü farklı yazı fontları sayesinde harf oyma işlemi yapıldığı gibi görsel oyma işlemi yapılabilir. Firma logosu, görsel imajlar veya geometrik şekiller rahatlık ile oyulabilir. Bu işlem firmamız tarafından profesyonel şekilde CNC makinelerinde yapılmaktadır. İşlemin yapılması için eğitim almış ve tecrübeli profesyonel personeller hizmet vermektedir. Elde edilen sonuç özellikle firma prestiji elde etmek için çok önemli bir yapı sağlamaktadır.

Kompozit tabela fiyatları

Kompozit malzeme ile üretilen tabelalar diğer pratik malzemelere göre biraz daha fazla maliyet ortaya çıkarır. Ancak özellikle kurumsal işletmeler, ulusal işletmeler ve büyük çaplı firmalar bu uygulamaları tercih etmektedir. Çünkü bu uygulama çok daha uzun soluklu, dikkat çekici ve yapısını koruyan bir uygulamadır. Genellikle ortaya çıkan sorunlar ışıklandırma üzerinde veya darbeler sonucunda görülebilir. Bu tür problemler firmamız teknik hizmetleri sayesinde kolaylıkla çözülebilir.

Kompozit Oyma Tabela

Bu bağlamda firma t belanızı tercih ederken, kompozit malzeme talep ediyorsanız, tabela fiyat hesaplama için firmamız ile görüşebilirsiniz. Firmamız öncelikle sizin için işletmeniz içerisinde keşif çalışması gerçekleştirir. Tabelanın uygulanacağı konum belirlendikten sonra bu konum içerisinde ölçüm çalışmaları yapılır. Diğer noktalar malzeme boyutu, oyma işlemi yapılıp yapılmadığı, kutu harf seçimi veya ışıklandırma gibi ayrıntılar sağlar.

Kompozit tabela m2 fiyatı

Bu ayrıntılar dışında en önemli noktalardan birisi kullanılacak tabelada metrekare boyutlarıdır. Çünkü hesaplamalar sırasında kompozit tabela m2 fiyatı göz önünde bulundurulur. Kullanılacak alüminyum kompozit malzeme için her metrekare başına ve kalıp başına temel ücretler ortaya çıkar. Malzemelerin boyutu ve miktarı seçildikten sonra tasarım, işçilik ve uygulama gibi hizmetler ile birlikte toplam fiyat ortaya çıkarılır.

Tabela Modelleri

Toplam fiyat, paket bir şekilde size sunularak teklif oluşturulur. Bu teklif sayesinde elde edilen kompozit tabela fiyatları günümüzde özellikle İstanbul gibi kentlerde en uygun rakamları sağlamaktadır. Çünkü firmamız sektörde müşteri memnuniyetini göz önünde bulundurarak her zaman uygun fiyatlar ile hizmet vermektedir. Ayrıca sunulan hizmetlerde ödeme kolaylığı gibi noktalarda da birçok avantaj elde edilmesi mümkündür. Firmamızdan alacağınız hizmetler sizlere garantili ve uzun ömürlü bir şekilde sunulmaktadır.