Mağaza Tabelası

Mağaza Tabelası, Türkçe kullanımında büyük dükkan olarak çevrilebilecek bir yapı gösterir. Ancak günümüzdeki yerleşik kültürde mağaza denildiğinde, genellikle giyim markaları akla gelmektedir. Erkek giyim, kadın giyim, abiye giyim ve spor giyim gibi sektörlerde ürün satışları mağazalar üzerinde gerçekleştirilir. Ancak mağaza açısından teknoloji ürünleri, şarküteri ürünleri veya kırtasiye ürünleri satılan işletmeler de bir mağaza olarak nitelendirilebilir. Yani belirli bir ürün çeşidini vitrin ve tanıtım hizmetleri ile sunan işletmeler mağaza oluşturmaktadır. Bu tip işletmelerde belirli bir alan içerisinde hizmet verilir.

Mağaza Tabelası

Mağaza Tabelası, Bu alanın dış kısmında müşterilerin net bir şekilde görebileceği ve işletmeyi tanıyabileceği tabela sistemi yer alır. Bu sistem, firmamız tarafından temel olarak mağaza tabelası şeklinde adlandırılır. Bu tabela müşterilerimizin isteklerine bağlı şekilde onlarca farklı model ile üretilebilir. Bu modellerin üretilmesi için yine farklı birçok malzeme kullanılabilir. Örnek olarak firmamızın İstanbul’da birçok işletme için gerçekleştirdiği tabelalar incelenebilir. Bu tabelalarda kimi zaman kutu harf tasarımları kimi zaman alüminyum kompozit ışıklı tabela tercihleri yapılmıştır.

En Özel İşletmeler İçin Mağaza Tabelaları

Bazen sade ve estetik bazen ilgi çekici ve enerjik tabelalar uygulanabilir. Aslında tabelanın sahip olduğu bu yapı işletmenin türüne de bağlıdır. Örneğin, çocuk giyim mağazalarında canlı ve renkli tabelalar talep edilirken, abiye giyim mağazalarında sade ve estetik görsellik istenir. Bir teknoloji mağazası için tabela uygulaması mutlaka güven veren ve kurumsal bir yapı sağlamalıdır. Ancak tesettür giyim satışı yapan bir mağazada istenilen tabela daha çok motifli ve otantik bir yapı oluşturmalıdır. Yani tabela denildiğinde, her işletmenin türüne, yapısına ve ürünlerine uygun bir sistem elde edilmelidir.

Tabela Modelleri

Bir mağaza işletmesi çok büyük bir yapıya sahip olabileceği gibi küçük bir esnaf işletmesi de olabilir. Firmamız için bu iki işletmenin arasında sadece boyut ve yapı olarak fark bulunmaktadır. Çünkü firmamız verdiği hizmetlerde her iki işletme için de aynı kaliteyi oluşturmaya özen gösterir. Bu sayede işletme boyutlarına ve yapısına göre değişmeden dükkan tabelası ürünleri her noktada uygulanabilir. Klasik bir tabir olarak bu tabela sistemi, işletmenin yer aldığı dükkanın dış kısmında uygulanır. Genellikle vitrin camı üzerinde ayrılan boş bölgenin kaplanması veya dış cephenin giydirilmesi ile uyumlu bir tabela tasarlanabilir.

Mağaza tabela fiyatları

Genellikle kurumsal yapılara sahip olan mağazalarda dış kısımda cephe giydirme tercih edilir. Cephe giydirme sonrasında uygulanacak tabela bu yapı ile uyum sağlamalıdır. Bazı işletmelerde tabela kurumsal yapıdan dolayı Türkiye’nin her yerinde standart bir görsel oluşturur. Bu durumda markanın kurumsal görselleri ile tabela tasarımları gerçekleştirilir. Bazı işletmeler ise yerel ve özel sermayeye sahip olarak tek şube ile hizmet verebilir.

Tabela fiyat hesaplama

Bu durumda öncelikle cephe giydirme sonra tabela tasarımı işletmeye özel olarak yapılır. Her iki durumda da firmamız istenilen nitelikte tasarımı en doğru malzeme ile sağlayacaktır. Bir dükkanın dış kısımda yer alan tabelası estetik özellikleri ile işletmeye katkı sağlar. Bu nedenle kurumsal veya yerel işletmelerin tümünde ışıklı tabelalar veya kutu harf gibi uygulamalar ilgi çekici olacaktır. Bu sayede işletme göz alıcı ve merak uyandıran bir yapı sağlayacaktır.

Dükkan Tabelası

Özellikle günümüzde mağaza kültüründe belirli ulusal markalar her kente yayılmış bir yapı göstermektedir. Spor giyim, çocuk giyim, abiye giyim veya erkek giyim gibi konularda bu mağazalar Türkiye’nin her noktasında bulunmaktadır. Bu tip mağazalar İstanbul’da dahi neredeyse her ilçede şube sahibidir. Hatta şehirde yer alan her alışveriş merkezinde şubeleri bulunmaktadır. Örneğin, Türkiye’nin en çok bilinen spor giyim markalarından birinin İstanbul’da 100 gibi bir sayı ile mağaza şubesi bulunabilir. Bu 100 adet mağaza için standart bir tabela üretimi yapılması gerekir.

Totem tabela örnekleri

Bu tabelalarda değişebilecek tek ayrıntı boyut olacaktır. Çünkü her şube aynı boyutlara sahip olmadığı için tabela boyutları da değişim gösterebilir. Ancak bu tip şubelere bölünmüş işletmelerde genellikle kurumsal görsellikler ve tanıtımlar yer alır. Bu tip büyük markalar PR çalışmaları sayesinde kendi görselliklerini sağlar. Bu çalışmalar içerisinde bulunan logo ve tabela tasarımları her şube ve işletme için standart olarak talep edilir. Bu durumda firmamız kurumsal tabelacı olarak birçok marka için bu standart hizmetleri sağlamaktadır. Her markanın anlaşmalı olarak hizmet aldığı bir reklam ve tabela ajansı yer alır.

Tabela istanbul

Bu konuda firmamız, İstanbul ve Türkiye’nin birçok bölgesinde önemli markaların anlaşmalı tabela üreticisi olarak hizmet vermektedir. Markaların ve kurumların firmamıza sağladığı görsellikler standart olarak kullanılarak, değişen boyutlarda tabela uygulamaları gerçekleştirilir. Bu sayede her mağazada müşteri tarafından bilinen bir kurumsallık ve görsellik elde edilir. Bu tip tabelalarda bazen sadece logo görseli bulunması dahi yeterli olmaktadır. Öyle ki insanlar bu logoyu gördükleri andan itibaren hangi hizmetleri alabileceklerini veya hangi ürünleri bulabileceklerini bilmektedir.

Tabela maltepe

Bir mağaza işletmesi kurulurken genellikle çok yüksek sayıda ürün satışı ve kapsamlı bir yapı hedeflenir. Örneğin, bir abiye giyim mağazası kurmak için özellikle İstanbul’da büyük bir işletme alanı gerekecektir. Bu işletme alanını kurmak için dekorasyon, ışıklandırma ve vitrin gibi birçok çalışma yapılır. Elbette bu çalışmalar arasında mutlak olarak tabela çalışması da bulunacaktır. Ancak özellikle ilk etapta işletme kurulumu gerçekleştiren kişiler tüm maliyetleri düşük tutmaya çalışacaktır. Bu durumda tabela uygulamaları için de en uygun fiyatları talep edeceklerdir.

Ucuz tabela

Bu noktada firmamız üzerinden alınan hizmetlerde her zaman uygun tabela sistemleri elde edilebilir. Çünkü firmamız sahip olduğu teknik yapı, tecrübe ve disiplin sayesinde standart bir kalite sağlamaktadır. Bu standart kalite giderek İstanbul’un her noktasına yayılan bir tercih oluşturmaktadır. Bu nedenle akla gelen tüm işletmeler firmamız üzerinden tabela hizmetleri talep edebilir. Özellikle yeni kurulan bir mağaza dahi uygun maliyetler ile firmamızdan hizmet alabilir. Firmamız, bu hizmetlerde malzeme seçimleri, üretim ve uygulama için paket teklifler sağlamaktadır.

Totem tabela

Projelendirme esaslı verilen hizmetlerde sadece vitrin tabelası değil fener tabela veya cephe giydirme gibi hizmetler de pakette bulunabilir. Bu sayede sadece tabela değil diğer tüm dekoratif ve reklam hizmetleri birlikte alınabilir. İster yeni bir işletme için ister köklü bir işletme için bu konuda mutlak şekilde firmamıza güvenebilirsiniz. Firmamız sektörde yer alan tecrübesi ile size en iyi hizmetleri sağlayabilecektir. Bu nedenle bütçenize uygun rakamlar ile uzun ömürlü, estetik ve kaliteli bir hizmet alma şansına sahip olacaksınız.