Neon Tabela Hizmetleri

Neon Tabela Hizmetleri, Birçok işletme tabela uygulaması yaptırmak istediğinde, genellikle ışık kullanımına önem vermektedir. Çünkü ışık daha canlı, daha estetik ve özel bir tabela tasarımına imkan sağlamaktadır. Bu nedenle firmamız tarafından sunulan tabela modelleri arasında da genellikle ışık kullanımı sıklıkla görülmektedir. Farklı malzemeler ile gerçekleştirilen tabela tasarımlarında neon aydınlatma, led aydınlatma veya klasik floresan aydınlatma tercih edilebilir. Ancak yıllardır değişmeyen ve bir klasik oluşturan sistemlerden birisi de neon aydınlatma olarak bilinmektedir.

Neon Tabela Hizmetleri

Reklamcılık alanlarında tabela üretimi için neon sistemler çok sık şekilde kullanılmaktadır. Özellikle akşam saatleri ve gece saatlerinde hizmet veren işletmeler için neon aydınlatma ayrı bir hava sağlamaktadır. Hem keyifli hem de sanatsal bir görselliğe sahip olan neon sistemler, ince bir işçilik sayesinde üretilmektedir. Bu nedenle bu tip tabelalar genellikle dekorasyon amacı ile de tercih edilebilir. Bu temel özellikler dışında net olarak neon tabela nedir sorusunun cevaplanması gerekir. Neon tabela, özel bir şekilde üretilmiş cam boruların kullanılması ile ışıklandırma sağlayan bir uygulama sağlamaktadır.

Bir Klasik Oluşturan Neon Tabela Hizmetleri

Bu cam borular ateş vasıtasıyla ısıtıldığında, istenildiği şekilde farklı görseller elde edilebilir. Bu nedenle onlarca farklı görsel imaj sağlanırken, renk ve estetik açısından da etkin bir kullanım sağlanmaktadır. Uygulamanın bu denli hassas olması nedeniyle neon tabela yapılırken, çok fazla dikkat gereken bir ince işçilik bulunmaktadır. Bu ince işçilik ile birlikte istenilen görsel sorunsuz bir şekilde elde edilebilir. Yani tabela tasarımı tamamen sanatsal bir görüntü ortaya çıkarabilir.

Tabela Modelleri

Neon tabela hizmetleri gerçekleştirmek için öncelikle hammadde yani boru ışık malzemelerinin elde edilmesi gerekir. Bu malzemeler temin edildikten sonra talep edilen tasarıma uygun bir şekilde üretim çalışmalarına geçilir. Bu kapsamda gereken ince işçilik için eğitim ve tecrübeye sahip olan personeller firmamızda yer almaktadır. Minik floresan cam yapısına sahip olan bu malzemeler tasarımda ortaya çıkarılan grafik için ısı ile şekillendirilir. Şekillendirilen malzeme içerisine Neon gazı aktarılır. Neon gazı klasik olarak kırmızı bir renge sahip olması ile birlikte diğer renkleri ortaya çıkarmak için Argon gazı kullanılır.

Dekoratif neon tabela

Kullanılan Argon gazı miktarına göre farklı renkler elde edilebilir. Bu kadar kapsamlı bir üretim gerçekleştirilmesi dışında hazır neon tabela ürünleri de her zaman bulunmaktadır. Örneğin, bir kafeterya için dumanı üstünde çay bardağı şeklinde bir tabela sağlanabilir. Neon tabela sistemleri genellikle iç mekan için daha çok tercih edilmektedir. Dış mekanda kullanımı ise diğer tabela sistemleri ile tümleşik yapı sağlarken tercih edilebilir. Yani işletme için temel bir tabela tasarımı sağlanır. Bu tabela üzerinde neon ile farklı bir görsel eklentisi yapılabilir. Ancak istenilen durumda sadece neon ışıklandırma ile tabela tasarımı isteyen müşterilerimiz de yer almaktadır.

Kişiye özel neon tabela

Bu durumda tamamen kişiye özel neon tabela üretimleri gerçekleştirmek mümkündür. Yani her işletme kendi yapısına uygun özel bir tabela tasarımı talep edebilir. Hazır tabelalar yerine kişiye özel tabelalar için istenilen tasarım göz önünde bulundurulur. Bu tasarıma bağlı olarak yeterli düzeyde malzeme elde edildikten sonra üretim çalışması gerçekleştirilir. Genellikle elde edilen neon ışıklandırma görseli, kompozit alüminyum, ahşap veya metal bir gövde üzerine montaj edilir. Ardından elektrik bağlantısı sağlanarak, uygulama kullanıma hazır hale gelir.

Neon tabela izmir fiyat

Genellikle kafeterya, restoran, gece kulübü, bar, otel veya pastane gibi alanlarda neon tabela örnekleri görülebilir. Bu tür işletmelerde özellikle iç mekan için kullanım tercih edilmektedir. Bu nedenle iç mekan neon tabela ürünleri özel olarak firmamız tarafından hazırlanabilir. Eğer istenilen tasarım klasik kahve, çay, yemek, müzik aletleri gibi bir tasarım ise hazır ürünler temin edilir. Ancak kimi zaman özellikle bazı görsellerin neon ile tasarlanması talep edilebilir. Bu durumda istenen görselin grafik tasarımı ve sonrasında malzeme ile üretimi sağlanır.

İç mekan neon tabela

Ardından istenilen renkler göz önünde bulundurularak renklendirme çalışmaları sağlanır. Bu konuda boyut ayrıntıları da göz önünde bulundurularak çalışma gerçekleştirilir. İstenilen neon tabela için hangi boyutların talep edildiği önemli bir ayrıntıdır. Çünkü bazen istenilen ürün sadece dekoratif neon tabela olarak tercih edilebilmektedir. Bu tip ürünler genellikle işletme içi dekorasyonda aydınlatma ve görsellik sağlamak için kullanılmaktadır. Bu durumda işletmenin genel dekorasyonu göz önünde bulundurulur. Bu sayede genel dekorasyona uygun boyutlar ve renk seçenekleri belirlenir. Bu ayrıntılar ile tasarım ve üretim yapıldığında, çok daha uygun bir sonuç elde edilebilir. Çünkü temel amaç, dekorasyona neon aydınlatma sayesinde katkı sağlamaktır.

Karaköy neon tabela

Ayrıca zemin, duvar veya dış alanda kullanılacak ürünlerde de boyut ve şekil değişiklikleri olabilir. Bu tip çalışmalarda genellikle boyut ile birlikte maliyet hesapları ortaya çıkar. Sadece üretim açısından değil kullanım açısından da maliyet önemli bir noktadır. Çünkü estetik ve kaliteli bir görsel sağladığı için tercih edilen neon tabela diğer sistemlere göre daha fazla elektrik tüketimi ortaya koyar. Görsellik açısından avantaja sahip olmasına rağmen elektrik sarfiyatı için boyutlar daha küçük tutulabilir. Çünkü neon tabela sistemlerinde boyut büyüdükçe kullanılan enerji miktarı artacaktır.

Neon tabela nedir

Neon tabela sistemleri günümüzde Türkiye’nin birçok farklı kentinde tercih edilmektedir. Özellikle pastane ve kafeteryalar gibi noktalarda sıklıkla görülmektedir. Ulusal şekilde çalışan veya yerel firmalarda bu görseller sıklıkla kullanılmaktadır. Örnek olarak dondurma neon tabela birçok işletmede kolaylıkla rastlanan bir sistemdir. Bir dondurma külahı ve içerisinde dondurma topları şeklinde renkli bir tabela çoğu zaman görülmektedir.

Hazır neon tabela

Bu tip tabelalar hazır yapılar sağlamasına rağmen görsel kalitesi nedeniyle tercih edilmektedir. Firmamız tarafından verilen hizmetlerde İstanbul’daki birçok işletme bu uygulamaları talep etmektedir. Ancak firmamızın verdiği hizmetler sadece İstanbul kapsamında değil Başkent Ankara ve Bursa gibi illerde de sağlanmaktadır. Bu nedenle neon tabela Ankarahizmetleri konusunda da firmamıza başvurarak, uygulama talep edilmesi mümkündür. Ankara kentinde birçok işletme farklı örnekler arasından seçim gerçekleştirerek, bu hizmeti alabilmektedir.

Neon tabela avcılar

İşletmeler için özel tasarımlar gerçekleştirilmesi veya hazır ürünler ile hizmet verilmesi mümkün olacaktır. Yine İstanbul’a çok yakın noktada bulunan Bursa kentinde de bu hizmetler talep edilebilir. Bu kapsamda firmamız neon tabela Bursa hizmetleriyle gereken yapıyı sağlamıştır. İstenilen ürün tüm ayrıntıları ile firmamıza belirtildiğinde, maliyet hesapları ile birlikte hizmet teklifleri sağlanabilir. Bu sayede uygulama maliyeti uygun görüldüğünde, hizmet alınması mümkün olacaktır. Verdiğimiz tüm hizmetlerde garantili ve uzun ömürlü bir yapı bulunmaktadır.