Oyma Tabela Hizmetleri

Oyma Tabela Hizmetleri, Tabela uygulamalarında en önemli noktalardan birisi görsellik farklılığının elde edilebilmesidir. Çünkü görsel olarak alternatif sağlayan bir tabela, işletme için de farklılık sağlar. Bu nedenle firmamızın sunduğu tabela modelleri içerisinde birçok farklı üründe oyma gibi estetik işlemler sağlanır. Tabela üzerinde oyma gibi estetik bir işlem gerçekleştirmek için kullanılan malzemenin doğru seçilmesi gerekir. Aslında kullandığımız CNC makineleri sayesinde son teknoloji ile birçok malzemede bu işlem sağlanabilir. Ancak en iyi uygulamalar genellikle alüminyum kompozit malzeme üzerinde gerçekleştirilmektedir.

Oyma Tabela Hizmetleri

Alüminyum kompozit malzeme sert, dayanıklı ve özel bir yapıya sahiptir. Uzun ömürlü bir kullanım sağlarken, darbelere ve iklim koşullarına dayanır. Ayrıca tabela uygulamaları için kullanımı çok pratik ve alternatif sağlayan bir yapı gösterir. Bu nedenle oyma tabela sistemleri gerçekleştirilirken kompozit malzeme çok sık tercih edilmektedir. Bu kapsamda öncelikle kompozit oyma tabela nasıl yapılır sorusunun cevaplanması önemlidir. Kompozit alüminyum tabela, kalıplar halinde ve belirli bir kalınlık ile temin edilir.

Görselliğin Büyük Farkı İçin Oyma Tabela Hizmetleri

Temin edilen malzeme makine işlemine alınmadan önce bilgisayar üzerinde grafik tasarım gerçekleştirilir. Oyma işlemi sağlanması için öncelikle yazı, görsel imaj veya logo gibi grafikler belirlenir. Bu grafikler kompozit levha boyutlarına uygun şekilde vektörel tasarım haline getirilir. Bu tasarım işlemeye hazır hale geldiğinde ise CNC makinesi üzerine aktarılır. Makine ince uçlu bıçaklar sayesinde profesyonel operatörlerin yardımı ile oyma işlemini gerçekleştirir. Kompozit levha üzerinde oyma işlemi gerçekleştirilirken, sıfır hata payı ile en kaliteli sonucun elde edilmesi için hasret gösterilir.

Tabela Modelleri

Firmamızın gerçekleştirdiği bu hassas ve nitelikli hizmetler sayesinde kompozit oyma tabela sistemleri en doğru sonucu oluşturmaktadır. Bu sistemler onlarca farklı sektörde işletmeler için kullanım avantajı oluşturmaktadır. Özellikle kompozit levha oyma işlemi tamamlandıktan sonra bu levha bir kasa içerisine yerleştirilir. Kasa içerisinde isteyen uygun bir şekilde strafor veya pleksiglas gibi tabanlar kullanılarak oyma kısımların içi doldurulabilir. Ardından kompozit oyma ışıklı tabela sistemleri üretimi için ışıklandırma sistemleri eklenebilir.

Kompozit oyma tabela fiyatları

Işıklandırma sistemleri konusunda genellikle floresan aydınlatma veya LED aydınlatma tercih edilmektedir. Floresan aydınlatma kısa ömürlü ve yüksek sarfiyat sağlayan bir yöntem oluşturmaktadır. Ancak LED aydınlatma hem uzun ömürlü hem pratik hem de tasarruflu bir kullanım sağlamaktadır. Bu kapsamda kompozit oyma tabela yapımı işlemi net olarak ifade edildikten sonra farklı uygulamaların nasıl yapıldığı merak edilebilir. Kompozit tabela uygulamalarında oyma işlemi gerçekleştirilmesi gibi farklı malzemeler üzerinde de bu işlem rahatlıkla sağlanabilir. Çünkü kompozit alüminyum levhalar kadar dayanıklı en önemli malzemelerden birisi ahşap malzemedir.

Kompozit oyma tabela nasıl yapılır

Ahşap, seçilen ağacın türüne, kalınlığına, budak renkleri gibi ayrıntılarına göre farklı bir estetik görüntü sağlar. Bu nedenle ahşap levhalar üzerinde de tabela üretimi için oyma gerçekleştirilebilir. Firmamız bu hizmet konusunda ahşap oyma tabela sistemleri ve birçok farklı sektörde sunmaktadır. Özellikle otantik ve geleneksel yapıya sahip olan işletmelerde bu tabelalar daha faydalı bir görüntü sağlar. Örneğin, bir kafeterya, restoran veya kitap evi gibi işletmelerde bu tabela tercih edilebilir. Hatta istenilen durumda farklı mağazalarda veya butik otel tarzı işletmelerde kullanılabilir.

Kompozit oyma ışıklı tabela

Kompozit levha yerine ahşap malzemenin kullanılması ile birlikte oyma tabela üretimi farklı bir sistem gerektirir. Yine CNC kesim makineleri benzeri bir sistem kullanılmasıyla ahşap malzeme üzerinde oyma işlemi sağlanabilir. Ancak bu işlem sırasında ahşabın tamamen oyularak boşlukların elde edilmesi yerine gravür gibi bir oyma sağlanabilir. Yani ahşabın içerisinde oyuklar oluşturacak şekilde harf ve karakterler hazırlanabilir. Ardından boya, renklendirme veya folyo kesim gibi avantajlar ile görsel değişim elde etmek mümkün olabilir.

Kompozit oyma tabela yapımı

Bu sayede ahşap çok keyifli ve ilgi çekici bir tabela sistemine dönüşebilir. Teknolojik gelişmelerin sağladığı avantajlar göz önünde bulundurulduğunda, oyma tabela için birçok farklı örnek göstermek mümkündür. Ahşap, pleksiglas veya kompozit malzeme üzerinde oyma işlemleri rahatlıkla sağlanabilir. Yapılan bu işlem sonrasında tabela üzerinde farklı bir ayrıntı olarak kutu harf kullanımı tercih edilebilir. Normal koşullarda kutu harf strafor ile üretilir ve tabela üzerinde montaj yapılır. Ancak istenilen durumda kompozit veya ahşap tabelada oyma sonrası kutu harf uygulaması yapılabilir.

Kompozit oyma tabela nedir

Bu durumda elde edilen kutu harf tabela aslında birkaç sistemin birleşmesi sonucu üretilmektedir. Kutu harfler oyma tabelalarda genellikle daha belirgin bir konum ile yerleşim sağlar. Bu sayede iki üretim sisteminin birleşmesi daha fazla dikkat çekici uygulama imkanı oluşturur. Bu nedenle günümüzde çok sık tercih edilen sistemlerden birisi de bu olmaktadır. Bu sistem ile birlikte özellikle ışıklandırma beraber kullanıldığında, çok daha kaliteli bir görüntü elde edilebilir. Işıklandırma, tabela sistemleri içerisinde kaliteyi önemli oranda arttıran bir ayrıntıdır.

Kompozit tabela m2 fiyatı

Eğer tabela sistemleri konusunda daha ekonomik çözümler talep ederseniz, oyma tabela sistemleri yerine vinil germe tabela tercih edilebilir. Vinil adı verilen malzeme, yine ışıklı ve ışıksız tabelalar için kullanılabilen bir malzemedir. Malzemenin sağladığı kullanım avantajı sayesinde en küçük boydan en büyük boyutlara kadar tabela üretimi yapılabilir. Vinil malzeme özellikle sağlam ve esnek bir yapıya sahip olduğu için branda gibi üretimlerde de kullanılır. Ancak germe yöntemi ile sert ve pürüzsüz bir görüntü sağladığı için tabela üretiminde de tercih edilir.

Vinil germe tabela

Bu sistem üzerinde dijital baskı yapılması ile birlikte tabela üretimi kolaylıkla tamamlanabilir. Üstelik bu dijital baskı direkt olarak malzeme üzerinde gerçekleştirir. Bu sistem ile birlikte oyma tabela sistemlerine göre daha uygun fiyatlı bir yöntem tercih edilebilir. Ancak yine de daha kaliteli ve uzun ömürlü bir tabela için özellikle kompozit oyma en iyi tercih olacaktır. Bu konuda işletmenizin türüne, konumuna, mağaza boyutları gibi özelliklere göre firmamızdan keşif çalışması talep edebilirsiniz. Keşif çalışması sırasında tabela boyutu, montaj konumu, malzeme miktarı gibi her nokta belirlenir.

Kutu harf tabela

Sonrasında temel olarak kompozit tabela metrekare fiyatı üzerinden malzeme muhasebesi yapılır. Yani kullanılacak malzeme miktarına göre tabelanın boyut ve tahmini fiyatları ortaya çıkar. Ardından tasarım, üretim ve uygulama gibi bir proje aşaması tamamlanır. Gerçekleştirilecek tüm bu proje aşamasında bağlı şekilde kompozit oyma tabela fiyatları değişim gösterebilir. Özellikle istenilen üründe gerçekleştirilecek ışıklandırma, kesim boyutları ve tabela büyüklüğü fiyatlara etki eder. Bu nedenle net fiyatların belirlenmesi için mutlaka profesyonel bir göz ile inceleme yapılması gerekir.