Sticker Uygulama Hizmetleri

Sticker Uygulama Hizmetleri, Firmamızın çok uzun yıllardır yer aldığı bu sektörde verdiği en temel hizmet tabela modelleri ile uygulama gerçekleştirmektir. Ancak firmamız bir reklam tanıtım firması olarak müşterilerimiz için çok daha geniş bir hizmet yapısı oluşturmayı hedeflemektedir. Bu kapsamda sunduğumuz hizmetler arasında sticker uygulama hizmetleri gibi bir yapı bulunmaktadır. Sticker adı verilen malzeme, baskı makinesi sayesinde üretilen ve yapışkan özelliğe sahip olan bir malzemedir. Sticker üretimini gerçekleştirmek için farklı ham maddelerin kullanılması mümkündür.

Sticker Uygulama Hizmetleri

Örneğin, farklı folyo kalıplar kullanılarak sticker üretimi gerçekleştirilir. Bu üretimlerde önemli olan nokta elde edilen sticker ürününün hangi işlem için kullanılacağıdır. Çünkü sticker ürünleri sayesinde cephe giydirme, araç giydirme, cam kaplama, tabela üretimi ve stant dekorasyonu gibi işlemler yapılabilir. Bu işlemlerin her biri için kullanılacak temel malzeme seçimi değişim gösterir. Aslında çok geniş bir kullanım alanı bulunan sticker, ev ortamında dahi kullanılabilir. Örneğin, duvar kaplama sticker ürünleri sayesinde dekorasyon gerçekleştirilebilir.

Farklı Kullanım Alanlarında Sticker Uygulama Hizmetleri

Bu ürünler çocuk odası veya mutfak gibi alanlarda kullanılabilir. Hatta ev ortamı dışında işletmelerde de bu ürünler tercih edilebilir. Örnek olarak kafeterya veya mağaza duvarlarında dekorasyon için sticker tercih edilebilir. Dijital baskı makineleri ile üretim gerçekleştirme imkanımız bulunduğu için boyut konusunda da çok rahat bir üretim gerçekleştirebiliriz. Bu sayede hangi alanda kullanım talep edilirse edilsin sticker üretimi için istenilen boyutlar ile sonuç elde edilebiliyor. Yani isterseniz tabela uygulaması için isterseniz araç giydirme için en uygun boyutlarda sticker talepleri gerçekleştirebilirsiniz.

Tabela Modelleri

Sticker üretimi günümüzde en çok araç giydirme işlemleri için kullanılmaktadır. Bu nedenle en çok üretilen malzeme araç sticker ürünleri olmaktadır. Bu malzeme genellikle kurumsal işletmeler tarafından araç giydirme işlemleri için kullanılır. Örneğin, teknik servis hizmetleri veren bir firma İstanbul gibi bir şehirde çok yüksek araç sayısına sahip olabilir. Servis bünyesinde bulunan tüm araçların tek bir noktaya bağlı olduğu belirlenmek istenebilir. Yani sahip olunan araç filosunun kurumsal bir yapıda olması talep edilebilir. Bu durumda araçlar üzerinde tamamen araç giydirme veya sticker uygulaması tercih edilebilir.

Sticker studio

Bu gibi bir hizmet için firmamızda direkt veya online talep gerçekleştirilebilir. Örneğin, herhangi ulusal bir markanın servis hizmetlerini gerçekleştiren bir işletme bu hizmeti talep edebilir. Bu durumda logo, firma ismi ve iletişim numarası gibi görseller firmamıza iletilir. Araç üzerinde kullanılacak sticker ürünleri için bu görseller grafik programı sayesinde tasarım malzemesi olarak kullanılır. Sticker baskısının gerçekleştirilmesi için grafik tasarım işlemi gerçekleştirilir. Hazırlanan tasarım dijital baskı makinesine aktarıldıktan sonra istenilen renkler ile birlikte seçilen folyo üzerinde baskı işlemi yapılır.

Reklam folyo yapıştırma

Yapılan baskı işlemi sonrasında makine tarafından grafik özelliklerine göre sticker kesim işlemi sağlanır. Makineden alınan sticker uygulama için hazırdır. Yani artık araç giydirme sticker ürünleri elde edilmiştir. Bu ürünler araçların kaporta, cam veya arka cam gibi bölgelerinde uygulanarak, araçlarda kurumsal görsellik sağlanabilir. Bu işlem genellikle seri üretim sayesinde gerçekleştirildiğinde, çok daha uygun fiyatlı bir sonuç oluşturacaktır. Yani örnek olarak 200 araca sahip bir işletme yedekleri ile beraber 400 adet sticker talep edebilir. Bu gibi bir üretim sonucunda çok daha uygun fiyatlı bir hizmet alınabilir.

Delikli folyo yapıştırma

Firmamızın sunduğu sticker hizmetleri arasında araç giydirme hizmetleri gibi cephe giydirme de önemli bir noktada yer almaktadır. Çünkü özellikle işletmelerde cam, metal veya betonarme cephelerin dekore edilmesi için farklı malzemeler tercih edilir. Bu malzemelerden birisi olan folyo, sticker baskı işlemi sayesinde görsel kalite oluşturan bir yapıya dönüşecektir. Örneğin, bir işletmede ön kısmında bulunan cam cephenin kapatılması istenebilir. Yapılan kapatma işleminde dış kısımdan içerisinin görünmemesi içeriden dış kısmın görünmesi talep edilebilir. Bu durumda delikli folyo sticker ürünleri tercih edilerek istenilen etki sağlanabilir.

Folyo baskı uygulama

Delikli folyo yapısı gereği bir ayna gibi içeriyi göstermeyen ama dışarıyı gösteren yapı sağlamaktadır. Rulo olarak yüksek boyutlarda elde edilen bu malzeme üzerinde dijital baskı makinesi ile baskı gerçekleştirilebilir. Bu sayede çok büyük bir cam cephe için dahi sticker baskı işlemleri sağlanabilir. Yapılan bu işlem sonrasında cam sticker ürünleri elde edilerek cephe kaplama gerçekleştirilebilir. Benzer bir işlem alüminyum kompozit, betonarme veya ahşap yüzeyler üzerinde de sağlanabilir. Bu durumda delikli folyo ürünleri yerine mıknatıs folyo gibi bir malzeme tercih edilebilir.

Folyo ile kapı kaplama

Bu malzeme özellikle sert metalik ve ahşap gibi yapılar üzerinde kaplama için kullanılır. Yine aynı sistem ileri dijital baskı uygulaması yapılarak folyo kesim işlemi ile birlikte sticker üretimi gerçekleştirilebilir. Sticker üretimi için seçilecek malzemelerden diğer biri olan transparan folyo ise tamamen şeffaf bir yapı sağlar. Renkli baskı gerçekleştirilmesi sonrasında bile şeffaf bir görüntü ortaya çıkarır. Bu sayede elde edilen sticker ise yine cam yüzeyler üzerinde, stant tasarımlarında veya vitrinlerde kullanılabilir.

Fileli cam reklam

Reklam ve tanıtım alanında firmamızın sticker kullanımını tercih ettiği önemli noktalardan birisi de tabela üretimleridir. Özellikle pleksi malzeme veya polikarbon malzeme üzerinde giydirme gerçekleştirmek için sticker kullanımı tercih edilir. Örneğin ışıklı tabela üretimi yapılırken genellikle pleksi malzeme üzerinde sticker uygulamaları yapılır. Şeffaf bir yapı ile kullanılabilecek transparan folyo gibi bir malzeme tercihi gerçekleştirilebilir. Hatta tamamen renkli cast folyo gibi bir malzeme kullanılabilir. Bu folyo malzemeler kullanılan tabela tabanına uygun olarak tercih edilir.

Vitrin folyo kaplama

Tabela uygulaması için öncelik ile tasarım çalışması gerçekleştirilir. Bilgisayar üzerinde hazırlanan bu tasarım dijital baskı makinesi ile folyo malzeme üzerinde uygulanır. Ardından folyo kesim işlemi gerçekleştirilerek sticker ürün elde edilir. Bu sticker tabela üretimi için pleksi gibi bir malzeme üzerinde uygulanır. Bu sayede istendiği zaman kolayca değişebilecek bir tabela elde edilebilir. Özellikle ışıklı kullanım için folyo sticker ile hazırlanan tabelalar uygun bir yapı sağlamaktadır.

Cam folyo kaplama

Yine tabela üretimlerinde sticker uygulamaları sayesinde vitrin çalışmaları da gerçekleştirilebilir. Çünkü bazen tabela uygulamasından çok vitrin üzerinde marka tanıtımı yapılması talep edilebilir. Bu durumda kurumsal marka ismi ve logo tasarımı ile sticker hazırlanabilir. Bu sayede logo sticker olarak elde edilen ürün vitrin üzerinde kolaylıkla uygulanır. Elde edilen ürün uygulama açısından çok kolay bir işlem sağlar. Üstelik bu ürünler uygun fiyatlı yapıları sayesinde her zaman avantajlı bir hizmet oluşturmaktadır.