Uyarı İkaz Levha Hizmetleri

Uyarı İkaz Levha Hizmetleri, Her işletme içerisinde belirli bir düzen sağlanarak, disiplin ve çalışma sistemi elde edilmelidir. Özellikle risk taşıyan işletmelerde belirli nokta ve alanların kullanımı için kurallar sağlanmalıdır. Aslında bu kurallar resmi çerçevede de çoğu zaman yasal olarak belirlenmiştir. Örneğin, bir fabrikada kimyasal çalışma alanı için belirli uyarılar bulunmaktadır. Bu uyarılar için firmamız fabrika uyarı levhaları gibi ürünler ile size hizmet vermektedir. Genel kapsamda bu tür hizmetler uyarı ikaz levhaları hizmetleri şeklinde adlandırılmaktadır.

Uyarı İkaz Levha Hizmetleri

Özellikle İstanbul gibi sanayi ve üretim açısından gelişmiş bir şehirde bu hizmetlere ihtiyaç duyan yüzlerce işletme yer almaktadır. Bu nedenle firmamız başlangıç aşamasında İstanbul olmak üzere İzmir gibi birçok kentte önemli hizmetler vermektedir. Temel olarak firmamız üzerinden tabela modelleri ile reklam-tanıtım hizmeti alan işletmeler bu ek hizmetleri de talep etmektedir. Önemli bir yere sahip olan bu uygulamalar, belirlenen yönetmelik ve yasal çerçeveye uygun şekilde hassas ayrıntılar gerektirir. Yani hazırlanan uyarı levhalarında renklendirme gibi her aşama farklı bir yapı gösterir.

İşletme İçi Düzen Açısından Uyarı İkaz Levhaları Hizmetleri

Verilen hizmetler için çalışma alanı, işletme türü, tehlike seviyeleri göz önünde bulundurulur. Bu bilgilere bağlı şekilde yönetmeliklere uygun olarak uyarı levhaları üretimi gerçekleştirilir. Üretimlerin gerçekleştirilmesi ile birlikte uyarı levhaları İzmir hizmetleri konusunda da firmamız geniş bir yapıda hizmet sağlamaktadır. Yani İstanbul ve İzmir gibi birçok farklı kentte fabrikalar, üretimhaneler, atölyeler, meslek eğitim alanları bu ürünleri talep edebilir. Firmamız bu konuda gereken tüm bilgi ve bilgilendirmelere sahip olarak kurallı ve teknik bir hizmet vermektedir.

Tabela Modelleri

Firmamız tarafından verilen hizmetler sayesinde özellikle uyarı levhaları İstanbul açısından tam bir sistem talep edilebilir. Bu kapsamda İstanbul’da hizmet veren bir fabrika firmamızdan tüm ikaz levhalarını paket olarak temin edebilir. Çünkü fabrikanın türüne ve yapısına göre birçok noktada bu levhalar kullanılmalıdır. Levhalar temizlik, iş güvenliği, hijyen, sağlık, sorumluluk gibi konularda belirgin talimatları oluşturur. Genellikle bu levhalar 4 farklı kategoriye ayrılır. Bu kategoriler içerisinde öncelikle yönlendirme tabelası, iş güvenlik levhaları ve acil çıkış levhaları yer alır.

Uyarı ikaz levhaları

Ancak mevzubahis olarak en önemli kategori uyarı ve ikaz levhalarıdır. Bu ürünler iş hayatında çok önemli bir avantaj oluşturmaktadır. Çünkü bu levhaların sağladığı komutlara uyulması sayesinde insan hayatı kurtarılabilir. Levhaların hazırlanması için firmamız sayfasında bulunan bilgilerden yararlanabilirsiniz. Bu konuda sizlere sunulan uyarı levhaları pdf içeriklerini kullanabilirsiniz. Bu içerikler sayesinde sahip olduğunuz işletme için hangi ürünlere ihtiyacınız olduğu belirlenebilir. Sonrasında işletmenize uygun bir şekilde paket olarak levha hizmeti talep edebilirsiniz. Uyarı ve ikaz levhaları, personeller ve ziyaretçilerin karşılaşabileceği anlık kazaları ve tehlikeleri önlemek için kullanılır.

Uyarı levhaları ve anlamları

Bu nedenle yönetmeliğe uygun şekilde gereken her noktada mutlaka kullanılmalıdır. Levhalar; trafik, iş alanları, günlük yaşam gibi her noktada can güvenliğini sağlar. Bilhassa iş ve sosyal güvenlik hukuku kapsamında tehlike arz eden iş yerlerinde mutlaka levhalar kullanılmalıdır. Hatta bu levhalar resmi denetimler sırasında mutlaka kontrol edilir. Eksiklik bulunması durumunda cezai işlem ile karşılaşılabilir. Bu nedenle işletmeniz için uygun ürünleri seçerek, uyarı levhası tasarlama konusunda firmamıza güvenebilirsiniz.

Uyarı ikaz levhaları vektörel

Firmamızın verdiği hizmetler ile birlikte piyasada en yüksek kalite ile bulabileceğiniz Koçtaş uyarı levhaları gibi ürünler elde edebilirsiniz. Aslında bu tip ürünler birçok farklı noktada paket halde fason olarak satışa sunulmaktadır. Ancak firmamız tarafından verilen hizmetlerde her işletme için özel tasarımlar gerçekleştirilir. Yani boyut açısından, renk açısından ve ihtiyaçlar açısından ayrıntılar göz önünde bulundurularak üretim yapılır. Bu konuda çok yüksek hassasiyete sahip olarak, ikaz ve uyarı levhalarına önem veren işletmeler firmamızı tercih etmektedir. Örneğin, bir fabrika işletmesi içerisinde özellikle riskli alanlar için bu levhalar talep edilir. Bu işletmeler ilaç üretimi, gıda üretimi veya kimyasal malzeme ile çalışan bir yapıya sahip olabilir.

Uyarı ikaz levha renkleri

Bu tip işletmelerde elektrik odası, basınç odası ve radyasyon odası gibi alanlarda uyarı levhaları bulunmalıdır. Bu levhalar uluslararası semboller sayesinde risk durumunu belirtir. Ayrıca üzerinde dilimize uygun olarak net komutlar bulunur. Örneğin, yetkili dışında kullanılması yasaktır gibi bir ibare yer alabilir. Bu tip uyarılar hazırlanırken, yönetmeliklere bağlı olarak renk kurallarına uygun çalışma yapılmalıdır. Bu kapsamda da firmamız uyarı levhaları renkleri açısından yönetmelikleri takip etmektedir. Bu sayede elde edilebilecek levhalar arasında her parça ayrı bir koda sahiptir.

Uyarı levhası tasarlama

İşletmeniz için gereken levhaları bu kodlar sayesinde belirleyebilirsiniz. Sonrasında bir paket olarak tüm bu levhaları liste şeklinde firmamıza iletebilirsiniz. Farklı bir yöntem olarak firmamıza başvurarak, inceleme çalışması isteyebilirsiniz. Bu durumda firmamız işletmeniz içerisinde inceleme gerçekleştirir. Bu inceleme sayesinde işletmede ihtiyaç duyulacak uyarı ve ikaz levhaları belirlenir. Ardından sizin için yapılan üretimler ile levhaların montaj işlemleri de sağlanır. Montaj işlemlerinde özellikle kurallara bağlı bir şekilde en uygun noktalara dayanıklı bir montaj yapılır.

Koçtaş uyarı levhaları

Önemli bir ayrıntı olarak bu ürünlerde üretim için malzeme tercihine de dikkat edilmektedir. İşletme türüne bağlı bir şekilde malzemenin yanıcı olmaması veya dayanıklı olması tercih edilebilir. Genellikle alüminyum kompozit veya bazı işletmelerde pleksi malzeme ile bu levhalar üretilebilir. Levhalar üzerinde renklendirme çalışmalarının gerçekleştirilmesi için dijital folyo veya dijital baskı sağlanabilir. Kimi zaman sticker yapıştırma yöntemi ile levha üretimi yapılabilir. Örneğin, levhalar arasında koruyucu kullanma uyarısı, makinalara mesafeli olma veya yasaklı malzemeler açısından uyarılar yer alabilir.

Fabrika uyarı levhaları

Yine manyetik etki bulunan bir işletme alanında metal takı ve eşyaların personel üzerinde bulunmaması gerekir. Bu durumda bir ikaz levhası kullanılarak bu durum belirtilebilir. Ağır yük hareketi sağlayan işletmelerde dikkat edilmesi gereken noktalarda uyarılar için levha kullanılabilir. İnşaat alanları veya şantiyelerde dikkat edilmesi gereken noktalar için levhalar kullanılabilir. Bu gibi kullanım örnekleri çok yüksek sayılara ulaşmak ile birlikte özellikle yönetmelikler çerçevesinde belirlenmiştir.

Uyarı levhaları pdf

Bu tip uyarı levhaları sadece işletmelerde değil eğitim kurumları gibi alanlarda da kullanılır. Örnek olarak meslek lisesi atölye uyarı levhaları gibi ürünler ile firmamız tarafından hizmet verilmektedir. Bu ürünler hem öğrencilerin hem eğitimcilerin hem de personelin güvenliğini sağlamaktadır. Bu nedenle Milli Eğitim Bakanlığı ve iş güvenliği yönetmeliklerine göre mutlaka kullanılması gerekir. Fiyat konusunda ise standart boyutlar ile üretilen levhalar açısından yine standart fiyatlar ile en uygun hizmetler alınabilir.