Yol Pano Hizmetleri

Yol Pano Hizmetleri, Temel olarak işletmeler kendi tanıtımlarını gerçekleştirmek için işletme alanında tabela uygulamaları tercih eder. Tabela uygulaması her işletmenin kendi yapısına türüne ve bütçesine göre değişen modeller arasından seçilir. Bu nedenle firmamız farklı malzemeler ile üretilen tabela modelleri sayesinde hizmetler sağlamaktadır. Tabela üretiminde kimi zaman pleksi malzeme kim zaman alüminyum kompozit veya branda tabelalar tercih edilebilir. Bu gibi hizmetler açısından firmamız malzeme ve ölçü gibi özelliklere göre farklı fiyatlar ile hizmet oluşturmaktadır.

Yol Pano Hizmetleri

Ancak işletmenin temel alanında gerçekleştirilen bu tanıtım dışında da farklı reklamlar yapılması gerekir. Yani örneğin, bir işletme var olduğu şehirde farklı alanlara ulaşabilmelidir. Örneğin, şehrin ana caddeleri, çevre yolları, meydanlar veya işletme dışı alanlarda tanıtım yapılmalıdır. Bu tür tanıtım çalışmaları için firmamız yol panoları hizmetleri sağlamaktadır. Bu hizmetler çerçevesinde yerel yönetimler tarafından izin verilen her alanda istenilen boyutlarda çalışmalar yapılabilir. Bu çalışmalara örnek olarak totem tabela ele alınabilir. Totem uygulamalar genellikle büyük boy işletmelerin ön kısımlarında tercih edilebilir.

Şehir İçi ve Şehir Dışı Alanlarda Yol Panoları Hizmetleri

Örneğin, alışveriş merkezleri, büyük mağazalar, restoranlar ve kurumlar totem talep edebilir. Totem sadece işletme ön kısmında değil şehir alanlarında, şehir dışında veya caddelerde kullanılabilir. Çevre yolları, ulaşım ve bağlantı yolları gibi noktalarda totem uygulamaları yapılabilir. Örneğin, İstanbul’da hizmet veren büyük bir restaurant, İstanbul’un Anadolu ve Avrupa Yakası’nda bu uygulamayı talep edebilir. Uygulama şehrin giriş noktasına yerleştirilerek, iyi bir tanıtım sağlanabilir. Henüz şehre girmeden önce bu tanıtımı gören kişiler, elde ettikleri bilgi sayesinde işletmeye ulaşabilir.

Tabela Modelleri

Yol panoları uygulanabilmesi için kullanılacak totem veya farklı sistemlerde ışıklı ve ışıksız uygulamalar gerçekleştirmek mümkündür. Bu tip çalışmalarda genellikle büyük boyutlu uygulamalar tercih edilir. Bu nedenle ışıklı uygulama yapıldığında çok yüksek maliyetler ile karşılaşmak mümkündür. Hatta şehir dışı veya ana arter caddelerde uygulama yapıldığında, elektrik temin etmek problem oluşturabilir. Bu durumda ışıklı tabela tercihi yapılmadan önce uygulama noktası göz önünde bulundurulur. Genellikle şehirlerarası yol kenarlarında çok büyük boyutlarla bu uygulamalar gerçekleştirilir.

Permolit tabela

Bu tip alanlarda elektrik temin etmek çok zor olacaktır. Ancak günümüzde kullanılan sistemler sayesinde solar aydınlatma tercih edilebilir. Yani tabela kasası içerisinde solar aydınlatma ile enerji biriktirilerek kullanım sağlanabilir. Bu enerjinin depolanması sayesinde sensör yardımı ile akşam saatlerinden itibaren ışıklandırma elde edilir. Aslında cadde, meydan ve şehirlerarası yollarda yol panoları kullanmak için farklı bir aydınlatma yöntemleri bulunmaktadır. Bu kapsamda pano ve tabela uygulamaları için reflektif folyo tercih edilebilir.

Tabela yazdırma

Bu folyo ürün, sağlıklı yapısı sayesinde karanlık ortamlarda parlama gibi bir avantaj oluşturur. Yol panoları üzerinde bu malzeme tercih edildiğinde, minimum ışık kaynağı sayesinde en yüksek görüntüyü sağlamak için kullanılır. Malzeme içerisinde cam yansıtıcı boncuklar bulunur. Bu yapısı sayesinde kendisine doğru gelen ışığı yansıtarak, karşıdan gelen kişinin görüntü elde etmesini sağlar. Bu nedenle şehirlerde ve karayollarında birçok farklı uygulama için de bu malzeme kullanılır. İşte bu nedenle aynı mantıkla yol panoları, totem sistemleri ve şehir dışı tabelaları gibi alanlarda tercih edilir.

Tabela yaptırma

Reflektif malzeme kullanılması veya ışıklandırma yapılması gibi tercihler ile yol panolarında görsellik arttırılabilir. Çünkü temel olarak bu sistemlerde amaç daha büyük boyutlu bir tanıtım gerçekleştirmektir. Firmamızın uyguladığı bu panolarda en uzak noktadan dahi net bir görüntü elde edilmesi hesaplanır. Çünkü firmalar anıt totem tabela gibi ürünler sayesinde bulundukları alanlarda veya işletme dışında fark edilmek ister. Fark edilen bir işletme, daha fazla tercih edilme imkanı elde eder. Bu tip uygulamalarda özellikle anıt tabelalar için çok büyük boyutlu ve ilgi çekici yapılar sağlanır.

Ufak tabela

Bu ilgi çekici yapı için mutlaka yüksek dayanıklı ve kaliteli malzeme kullanımı seçilmelidir. Bu amaçla firmamız üretimler sırasında alüminyum kompozit, pleksi, ahşap veya saç malzeme ile tabela üretimleri gerçekleştirir. Kim zaman bu malzemelerin tek bir adedi kullanılırken, bazen birleşim sayesinde tabela üretimi yapılabilir. Aslında bu tip tabelalar günümüzde kent mobilyaları olarak adlandırılan reklam panoları şeklinde de görülmektedir. Bu tip reklamlar genellikle şehir meydanları, caddeler ve yollar üzerinde uygulanır. Uygulama alanında belirli bir pano kasası ile reklam alanı hazırlanır.

Ampullü tabela

Uygulama kasası içerisinde genellikle folyo, kağıt veya baskı malzemeleri ile reklam görselleri hazırlanır. Bu reklam görselleri dönem dönem değiştirilerek, farklı tanıtımlar elde edilebilir. Kim zaman firmalar işletmelerinin yol cephesi üzerinde bu panoları kullanabilir. Panolar üzerinde vinil branda, folyo malzeme veya kumaş baskısı ile tanıtım ve reklam yapılabilir. Kolaylıkla değiştirilerek yapılacak uygulamalar, aynı zamanda görsel kalite ile çalışma sağlamaktadır. Bu tip çalışmalarda firmamız hem pano üretimi hem görsel üretimi sağlayabilmektedir.

Tabela çalışması

Reklam için kullanılan bu panolar bir nevi şehir panoları olarak da adlandırılabilir. Bu panolar üzerinde ilgili yerel yönetimlerden izin alınması dahilinde reklam çalışmaları sağlanabilir. Yapılacak reklam çalışmaları için öncelikle boyut hesaplamaları gerçekleştirilir. Ardından firmaların isteklerine bağlı şekilde tasarım çalışmaları sağlanır. Tasarım çalışmaları sonrasında ilk aşamada pano için kasa üretimi gerçekleştirilir. Belirlenen noktaya kasa montajı sağlandıktan sonra bu kasa yıllarca sabit olarak kullanılır. Ardından belirlenen dönemlerde veya istenilen farklı zamanlarda görsel tasarımlar sağlanır.

Tabela baskı

Hazırlanan her görsel tasarım, istenilen süre boyunca bu pano içerisinde kullanılabilir. Aslında bu pano sadece kurumsal bir tanıtım için logo veya marka reklamı sağlayabilir. Bu durumda pano içerisinde pleksi, cam, ahşap veya kompozit malzeme ile bir tabela kullanımı sağlanabilir. Bu durumda üretilen sistem yıllar boyunca aynı yapı ile istenilen noktada yer alacaktır. Bu sayede tıpkı mağaza tabelası gibi bir uygulama sağlanmış olacaktır. Bu tip çalışmalarda özellikle büyük boyutlu uygulamalar sağlandığı için fiyat konusunda da yüksek rakamlar görülebilir.

Tabela ölçüleri

Bu nedenle yol panosu fiyatları göz önünde bulundurulur. Bu fiyatlar kullanılan malzeme, uygulama boyutları ve taleplere bağlı şekilde belirlenir. Genellikle fiyat belirlemeleri sırasında firmamız önemli bir hassasiyet ortaya koymaktadır. Çünkü firmamız her zaman müşteri odaklı bir yaklaşım sergiler. Bu kapsamda müşteri memnuniyetini sağlayabilmek için fiyat belirlemeleri açısından kentin en uygun rakamları ile hizmet verilmektedir. Ayrıca belirlenen fiyatlar üzerinden ödeme kolaylıkları sağlanarak, avantajlar oluşturulmaktadır. Yani bu kapsamlı ve geçerlilik sağlayan hizmeti tamamen bütçenize uygun olarak firmamız üzerinden alabilirsiniz.